" Az MNB elsődleges célja az árstabilitás elérése és fenntartása. Az MNB elsődleges céljának veszélyeztetése nélkül támogatja a pénzügyi közvetítőrendszer stabilitásának fenntartását, ellenállóképességének növelését, a gazdasági növekedéshez való fenntartható hozzájárulásának biztosítását és a rendelkezésére álló eszközökkel a Kormány gazdaságpolitikáját. "

Álláshirdetések

Adatszolgáltatási és incidens menedzser - Felügyelő

A szakterület jogszabályokból, SZMSZ-ből, a Magyar Nemzeti Bank szabályzataiból, felsővezetői utasításaiból, rendelkezéseiből eredő feladatainak ellátása. Részvétel az MNB prudenciális felügyelési tevékenysége során az intézmények informatikai incidenseinek kezelésében, adminisztrálásában. Szakértői értékelések készítése az MNB hatáskörébe tartozó riporting tevékenységek informatikai vonatkozású feladataival kapcsolatban. Részvétel az MNB felügyelete alá tartozó szervezetek informatikai adatszolgáltatási és incidensmenedzselési módszereinek kidolgozásában és továbbfejlesztésében. Az információ-technológiával kapcsolatos, valamint a biztonsági és ellenőrzési módszertanok, illetve a szakmában alkalmazott legjobb gyakorlatok, azok nemzetközi fejlődésének folyamatos figyelemmel kísérése és a módszertanokba történő beépítése.

Adatszolgáltatási és TLPT koordinátor - Felügyelő

A szakterület jogszabályokból, SZMSZ-ből, a Magyar Nemzeti Bank szabályzataiból, felsővezetői utasításaiból, rendelkezéseiből eredő feladatainak ellátása. Részvétel az MNB TLPT hatósági feladatainak ellátásában (intézményi kijelölés, ütemtervek validálása, TPLT teszt menedzseri feladatok ellátása, más tagállamok hatóságaival való együttműködés). Szakértői értékelések készítése az MNB hatáskörébe tartozó riporting tevékenységek informatikai vonatkozású feladataival kapcsolatban. Részvétel az MNB felügyelete alá tartozó szervezetek informatikai adatszolgáltatási és TPLT módszertanának és eljárásrendjének kidolgozásában és továbbfejlesztésében. Az információ-technológiával kapcsolatos, valamint a biztonsági és ellenőrzési módszertanok, illetve a szakmában alkalmazott legjobb gyakorlatok, azok nemzetközi fejlődésének folyamatos figyelemmel kísérése és a módszertanokba történő beépítése.

ASSZISZTENS (PMF)

adminisztratív feladatok ellátása; a kiadott feladatok, határidők nyilvántartása; az ügyiratok vezetői döntésre történő előkészítésének figyelemmel kísérése; a főosztály bejövő és kimenő iratainak kezelése; dokumentumkönyvtárak kezelése;

elemző/ közgazdasági elemző (KGE)

Közreműködés az MNB monetáris politikai döntéseinek megalapozásához szükséges közgazdasági elemzések elkészítésében, a jegybanki monetáris politikát irányító testület és a jegybank felsővezetése részére döntéselőkészítő anyagok, javaslatok kidolgozásában, a monetáris politika vitelét támogató adatgyűjtések és adatbázisok, valamint jelzőszámok és előrejelzések kidolgozásában adott részterület(ek)re vonatkozóan. A monetáris rendszer kialakítását és működtetését, valamint a pénzügyi közvetítő rendszer stabilitását befolyásoló makrogazdasági folyamatok elemzéséhez és előrejelzéséhez kapcsolódó adatgyűjtési, elemzői, szakmai tevékenység ellátása és támogatása. A felettesek folyamatos tájékoztatása a részterületen bekövetkező, a monetáris politika szempontjából releváns változásokról. Az Igazgatóság mindennemű adatigényének kielégítésében való közreműködés, illetve ezen feladatok automatizálása programkódok megírásával. Közreműködés az elemző kollégák munkájának támogatásában, feladataik automatizálásában és ezek gondozásában.

Elemző (KVE KVKF)

Közreműködés nemzetközi szervezetekkel közös költségvetési vonatkozású munkákban, A nemzetközi fiskális folyamatok elemzése, A hazai államháztartási folyamatok elemzése és előrejelzése, Hazai költségvetési hatásvizsgálatok mikromodellek segítségével, Költségvetési témájú kutatási projektekben való részvétel.

ELEMZŐ (VKSEF)

Célzott kutatások folytatása és elemzések készítése a gazdaság fenntartható felzárkózásáról, a versenyképesség erősítését szolgáló strukturális politikákról, A magyar gazdaság versenyképességét hosszabb távon befolyásoló fejlemények elemzése, különös tekintettel a fizikai, a pénzügyi, a humán és a természeti tőkét érintő folyamatokra és intézményi tényezőkre, A mértékadó intézmények, nemzetközi szervezetek versenyképességi és strukturális reformok szempontjából releváns elemzéseinek nyomon követése és értékelése, Közreműködés az MNB kiadványainak strukturális reformokat, a magyar gazdaság versenyképességét tárgyaló részeinek elkészítésében.

ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ/VEZETŐ ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ

A Tőkepiaci kibocsátási engedélyezési szakterület feladatkörébe tartozó eljárásokban ügyintézőként történő közreműködés, különös tekintettel az értékpapírok szabályozott piacra történő bevezetésével, illetve nyilvános ajánlattételéhez készült tájékoztató jóváhagyásával, befektetési alapok nyilvántartásba vételével, illetve törlésével, befektetési alapok forgalomba hozatalával, egyesülésével, átalakulásával és kezelési szabályzat módosításával, értékpapírok nyomdai úton történő előállításával, valamint nyilvános vételi ajánlatok jóváhagyásával kapcsolatos eljárásokra kiterjedően; állásfoglalások tervezetének előkészítése; tőkepiaci európai uniós és magyar jogszabályok változásának folyamatos nyomon követése; szabályozási, jogalkotási véleményezési feladatokban való közreműködés.

FEJLESZTŐ / SENIOR FEJLESZTŐ

Effector platformon működő alkalmazások fejlesztése Effector low-coding platform alkalmazásával, illetve Microsoft platformon (.NET), C# programnyelven; új alkalmazások, folyamatok kialakításában aktív fejlesztői szerepvállalás; alkalmazáskomponensek tervezése, fejlesztése; meglévő alkalmazások, modulok integrálása, továbbfejlesztése; fejlesztői tesztek definiálása, megvalósítása, dokumentálása;

FELÜGYELETI SZAKÉRTŐ

Írásbeli ügyfélmegkeresések kezelése, tájékoztatás nyújtása a fogyasztóvédelmi érdekérvényesítés lehetséges módjairól, pénzügyi fogyasztóvédelmi kérdésekben a fogyasztói döntések támogatása, a fogyasztók pénzügyi tájékozottságának, ismereteinek bővítése és pénzügyi tudatosságának növelése érdekében; az írásbeli ügyfélmegkeresések alapján a pénzügyi szektor negatív folyamatainak megelőzése érdekében az új típusú kockázatokról vagy azok lehetőségéről jelzés, elemzés készítése; az írásbeli ügyfélmegkeresések kezelése során a Pénzügyi Békéltető Testület eljárásáról általános tájékoztatás nyújtása; pénzügyi tárgyú, azon belül elsősorban fogyasztóvédelmi vonatkozású jogszabályok, azok változásai, ajánlások, etikai normák figyelemmel kísérése, a változások napi munkába történő beépítése, szükség szerint tájékoztatás készítése. A Felügyeleti koordinációs igazgatóságon az Ügyfélkapcsolati Információs Központ feladatait a Magyar Nemzeti Bank Szervezeti és Működési Szabályzata tartalmazza.

FELÜGYELŐ/VEZETŐ FELÜGYELŐ (Pénzügyi vállalkozások és egyéb szolgáltatók)

A kijelölt pénzügyi vállalkozások tekintetében a pénzügyi vállalkozások által küldött adatszolgáltatások, a pénzügyi vállalkozásokkal kapcsolatos hírek, értesülések, jelzések és bejelentések figyelemmel kísérése, kockázati szempontból történő elemzése, értékelése, valamint szükség esetén intézkedési javaslatok megfogalmazása az aggályos működés megelőzése/megakadályozása érdekében; fogyasztóvédelmi és prudenciális vizsgálat lefolytatása, vizsgálati program és jelentés készítése, a beérkezett kérelmek kivizsgálása a kérelemre indult fogyasztóvédelmi eljárásokban; aktív közreműködés a felügyelési eszközök és folyamatok fejlesztésében; részvétel fogyasztóvédelmi és prudenciális elemzések, statisztikák, felmérések készítésében; részvétel a pénzügyi vállalkozások tevékenységének, termékeinek monitoringjában;

FOGYASZTÓVÉDELMI SZAKÉRTŐ

Aktív közreműködés a fogyasztóvédelmi felügyelési eszközök fejlesztésében; részvétel fogyasztóvédelmi elemzések, statisztikák, felmérések készítésében; részvétel a pénzügyi szervezetek tevékenységének, termékeinek fogyasztóvédelmi monitoringjában; a kijelölt intézmények tekintetében a folyamatos fogyasztóvédelmi felügyeléssel kapcsolatos feladatok ellátásának keretében: az intézményekkel kapcsolatos hírek, értesülések figyelemmel kísérése és elemzése, az intézmények termékeinek naprakész ismerete, valamint kockázati szempontból történő elemzése; fogyasztóvédelmi vizsgálat lefolytatása, vizsgálati program és jelentés készítése, továbbá a kérelemre indult fogyasztóvédelmi eljárásban a beérkezett kérelmek kivizsgálása;

GYAKORNOK (TFJ)

A program célja az elméleti tudás gyakorlati tevékenységek általi elmélyítése és tapasztalatszerzés biztosítása; a szakterület alaptevékenységét támogató adminisztratív és gyakorlatot nem igénylő jogi jellegű szakmai feladatok; a szakterület jogalkalmazói tevékenységének támogatása; jogszabályváltozások követése, nemzetközi szabályozási környezet vizsgálata, összefoglalók készítése; adatgyűjtés, adatszolgáltatások legyűjtésében és feldolgozásában való részvétel.

IT BIZTONSÁGI COMPLIANCE FELELŐS

Jogszabályi, hatósági, valamint egyéb üzleti kötelezettségek előírásainak való megfelelés biztosítása, az ezekkel kapcsolatos információbiztonsági kontrollok kialakítása, betartatása és ellenőrzése. A Bank IT biztonsági szabályozó dokumentumainak előkészítése, karbantartása. Belső szabályzatok, szerződések informatikai biztonsági szempontú véleményezése. A Bank IT biztonsági szabályozó dokumentumai által előírt eljárások végrehajtásának biztosítása, az abban foglaltak betartásának ellenőrzése, az előírt nyilvántartások naprakész vezetése. A vonatkozó szabályozások szerinti folyamatba épített IT biztonsági kockázatelemzés végrehajtása, valamint részvétel a teljes körű IT biztonsági kockázatelemzés végrehajtásában.

JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ (DIGP)

A pénzügyi digitalizáció és innováció témakörében elemzések, tájékoztatók, prezentációk készítése. Felsővezetői döntés-előkészítés támogatása a legújabb FinTech trendekkel, innovatív technológiákkal kapcsolatosan. Szakmai cikkek publikálása, részvétel az MNB FinTech és Digitalizációs jelentés elkészítésében. Részvétel nemzetközi szinten is egyedülálló jegybanki digitális pilot projektekhez kapcsolódó K+F feladatokban). Digitális transzformációt ösztönző jegybanki eszköztár fejlesztése, modernizálása (pl. MNB FinTech stratégia, MNB ajánlás a hitelintézetek digitális transzformációjáról).

KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ / ELEMZŐ / JUNIOR ELEMZŐ (PIF)

az elektronikus pénzforgalom fejlődését célzó koncepcionális javaslatok kidolgozása; a fizetési módokat és elszámolási rendszereket érintő fejlesztések kidolgozása és megvalósítása; az azonnali fizetési rendszerre épülő új fizetési megoldások bevezetésének és ösztönzésének stratégiai kérdéseit érintő javaslatok kidolgozása; innovatív fizetési megoldások, új technológiai trendek hazai és nemzetközi vonatkozásainak nyomon követése; a szakterület MNB-n belüli és kívüli (hazai és nemzetközi) képviselete, esetenként szakértőkből álló csoportok munkájának koordinálása, szakmai projektek vezetése.

LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ - VEZETŐ MODELLEZŐ

Hitelintézetek likviditási helyzetének folyamatos (napi, havi, negyedéves szintű) monitoringja; aktív részvétel a likviditási felülvizsgálatokban (ILAAP), vizsgálatokban, vizsgálati interjúk lefolytatása; részvétel a felügyeleti módszertanok (pl. likviditási stresszteszt, monitoring mutatók) fejlesztésében; kockázatértékelések, elemzések készítése, vezetői prezentációk összeállítása; nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása;

PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ - PRUDENCIÁLIS MODELLEZÉS

Részvétel a banki tőkeszükségletet meghatározó ICAAP felülvizsgálatokban, elősorban a hitelezési és működési kockázatok tekintetében; közreműködés a hitelintézetek hitelezési és működési kockázati tőkeszámítási modelljeinek rekonstruálásában és challenge-elésében, javíttatásában. Továbbfejlesztési javaslatok és előírások megfogalmazása; nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása, elemzése; részvétel hazai és nemzetközi bankcsoportok modellvalidációjában; részvétel felügyeleti benchmark modellek és módszertanok fejlesztésében;

SAP RENDSZERMÉRNÖK

SAP rendszer működésének felügyelete, bázis adminisztrátori feladatok végrehajtása. Az SAP működési biztonságához szükséges tevékenységek tervezése és végrehajtása, megelőző karbantartások lebonyolítása, hibák elhárítása. Verzióváltások lebonyolítása. A kapcsolódó alkalmazások közti együttműködés biztosítása, az interfészekben előforduló problémák feltárása, megoldása. Üzemeltetési dokumentumok kialakítása, naprakészen tartása.

VEZETŐ MODELLEZŐ - PIACI KOCKÁZAT

Hitelintézetek piaci kockázatainak rendszeres monitoringja; aktív részvétel a felügyelt intézmények éves felülvizsgálatában (ICAAP): interjúk lebonyolítása, tőkekövetelmény számítása; részvétel a felügyeleti módszertanok fejlesztésében, nemzetközi módszertanok implementálásában, azok banki ellenőrzésében; kockázatértékelések, elemzések készítése, vezetői prezentációk összeállítása; nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása;