vezető statisztikai elemző

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Statisztikai igazgatóság, Felügyeleti statisztikai főosztályán vezető statisztikai elemző munkakör betöltésére.

Főbb feladatok

  • A tőkepiacra vonatkozó felügyeleti adatigények felmérése alapján az adatgyűjtések kialakítása, fejlesztése, az európai szinten egységes szabályozáshoz kapcsolódó adatszolgáltatások hazai alkalmazása
  • Elemzési és felügyelési célú adatszolgáltatási rendszerek kidolgozásában való részvétel
  • Felügyeleti jelentések adattartalmának értelmezése, adatszolgáltatói és felhasználói kérdések megválaszolása
  • A felügyeleti adatok felhasználásával belső riportok, valamint publikációk, sajtóközlemények készítése

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Tőkepiacon szereplő intézménynél (hitelintézetnél, befektetési vállalkozásnál, alapkezelőnél, elszámolóháznál) vagy szabályozó hatóságnál szerzett szakmai tapasztalat
  • Angol nyelvtudás
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség, jó együttműködési készség, alaposság
  • Microsoft Office programcsomag felhasználói szintű ismerete
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Pénzügyi-, befektetési szakirányú végzettség
  • Tőkepiacon szereplő intézménynél (hitelintézetnél, befektetési vállalkozásnál, alapkezelőnél, elszámolóháznál) szerzett szakmai tapasztalat
  • Adatszolgáltatási és adatelemzési célú informatikai rendszerek ismerete, projekt tapasztalat
  • Számviteli (HAS és IFRS) ismeretek
  • EU és hazai szabályozási környezet ismerete

  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör
  • Szakmai fejlődési és nemzetközi képzési lehetőségek
  • Konstruktív, barátságos munkahelyi légkör
  • Versenyképes jövedelem
  • Családbarát munkahely

  • Pályázati anyag: motivációs levél és fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2020.11.30. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 977
Pozíció pontos megnevezés: vezető statisztikai elemző
Jelentkezési határidő: 2020.11.30.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: vezető statisztikai elemző