VEZETŐ LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Módszertani igazgatóság, Felügyeleti Módszertani főosztályán VEZETŐ LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ feladat ellátására.

Főbb feladatok

  • Likviditási, piaci kockázattal kapcsolatos felügyeleti módszertani fejlesztésekben részvétel;
  • likviditási, piaci kockázattal kapcsolatos vizsgálatokban való részvétel;
  • likviditással, piaci kockázattal kapcsolatos szakértői támogatói munka végzése;
  • részvétel az Európai Bankhatóság szakértői munkájában;
  • felsővezetői felkészítők, eseti elemzések elkészítésében történő részvétel.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú pénzügyi/közgazdasági/gazdaság informatikus végzettség (Msc);
  • legalább 3 éves releváns szakmai tapasztalat;
  • alapos bankszakmai, banküzemi, kockázatkezelési, eszköz-forrás menedzsment ismeretek;
  • likviditási, piaci kockázattal kapcsolatos nemzetközi és hazai szabályozási háttér ismerete;
  • erős, gyakorlatban használható angol nyelvtudás;
  • MS Excel mély ismerete;
  • képesség az önálló munkavégzésre;
  • komplex, kritikai látásmód, objektív véleményalkotási készség;
  • erős problémaelemzési és szintetizálási készség;
  • proaktivitás.

Amit ajánlunk

  • Kiemelkedő szakmai tapasztalatszerzési lehetőség.
  • Konstruktív, barátságos munkahelyi légkör.
  • Versenyképes jövedelem, juttatási csomag.

  • Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz magyar vagy angol nyelven.
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2018.03.16. napjáig az MNB internetes oldalán (www.mnb.hu/a-jegybank/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel. E-mail küldése esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: „VEZETŐ LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ”.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁ-CIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 637
Pozíció pontos megnevezés: VEZETŐ LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: - Felügyeleti módszertani főosztály
Jelentkezési határidő: 2018.03.16.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: VEZETŐ LIKVIDITÁSI SZAKÉRTŐ