SZABÁLYOZÁSI SZAKÉRTŐ

A Magyar Nemzeti Bank Szabályozási főosztálya pályázatot hirdet SZABÁLYOZÁSI SZAKÉRTŐ munkakör betöltésére, határozatlan és határozott időtartamra.

Főbb feladatok

  • Részvétel az MNB felügyeleti tevékenységét érintő hazai és EU jogszabályok előkészítésében, véleményezésében és figyelemmel kísérésében.
  • Szakmai koordináció az egységes szabályozói MNB álláspont kialakítása érdekében.
  • A felügyelési tevékenység során felmerülő szabályozási igények értékelése, szükség esetén módosítási javaslat kidolgozása.
  • Közreműködés felügyelt szektorokat érintő szabályozók (pl. rendeletek, ajánlások, vezetői körlevelek) kidolgozásában.
  • Részvétel az Európai Felügyeleti Hatóságok által gondozott szakmai anyagok hazai implementálásában.
  • Közreműködés nemzetközi szakmai elemzések, kitekintések készítésében, a felügyelt intézményekre vonatkozó prudenciális szabályok alkalmazását segítő MNB ajánlások és egyéb szakmai anyagok készítésében.
  • Részvétel a hazai és nemzetközi munkacsoportok munkájában, amelyekben képviseli az MNB véleményét és szakmai érdekeit.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdasági / jogi felsőfokú végzettség;
  • nemzetközi szervezetnél, hazai vagy nemzetközi hatóságnál, illetve pénzügyi, tőkepiaci, biztosítási vagy pénztári területen szerzett 1-5 éves tapasztalat;
  • hazai és nemzetközi pénzügyi szabályozás ismerete;
  • irodai számítógépes alkalmazások (Word, Excel és PowerPoint) haladó szintű ismerete;
  • angol nyelv legalább középfokú szintű ismerete (kiváló kommunikációs és íráskészség);
  • jó analitikus készség, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • határozott fellépés;
  • szoros határidők melletti önálló és precíz munkavégzés;
  • kiváló kommunikációs és íráskészség;
  • magasszintű problémamegoldó képesség;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Szakirányú posztgraduális végzettség, szakjogász képesítés, egyéb nemzetközi / hazai pénzügyi vizsga;
  • pénzügyi területen végzett, nemzetközi kapcsolatokhoz vagy EU-hoz kapcsolódó kutatómunka;
  • külföldi képzés vagy gyakorlat, nemzetközi tapasztalatok.

Amit ajánlunk

  • Szakmai kihívások, fejlődési lehetőség;
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • barátságos légkör;
  • versenyképes jövedelem.

  • Pályázati anyag: fényképes szakmai önéletrajz, motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2022.06.03. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 1270
Pozíció pontos megnevezés: SZABÁLYOZÁSI SZAKÉRTŐ
Jelentkezési határidő: 2022.06.03.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: SZABÁLYOZÁSI SZAKÉRTŐ