statisztikai elemző / vezető statisztikai elemző (FSF)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki statisztikai elemző / vezető statisztikai elemző (FSF) munkakör betöltésére, a Statisztikai igazgatóság, Felügyeleti statisztikai főosztályára.

Főbb feladatok

  • Adatgyűjtések kialakítása, fejlesztése, az európai szinten egységesen előírt felügyeleti adatszolgáltatások hazai alkalmazása
  • Részvétel európai szintű biztosítási munkacsoportokban
  • Elemzési és felügyelési célú adatszolgáltatási rendszerek kidolgozásában való részvétel
  • A beérkező adatokra épülő monitoring rendszer működtetése és a fejlesztésében való részvétel
  • Felügyeleti jelentések adattartalmának értelmezése, adatszolgáltatói és felhasználói kérdések megválaszolása
  • A felügyeleti adatok felhasználásával belső riportok, valamint publikációk, tájékoztatók készítése

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség
  • Minimum 3 éves munkatapasztalat biztosítói, banki, tőkepiaci vagy pénzügyi ismeretekkel
  • Angolnyelv-tudás
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség
  • Képesség a precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzésre
  • Kiváló együttműködési készség
  • Strukturált, rendszerszemléletű gondolkodás
  • Microsoft Office programcsomag felhasználói szintű ismerete
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Számviteli (HAS és IFRS) ismeretek
  • Pénzügyi szakirányú végzettség
  • Biztosítói és/vagy más pénzügyi intézménynél szerzett szakmai tapasztalat
  • Adatszolgáltatási, adatelemzési érdeklődés, tapasztalat

  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör
  • Szakmai fejlődési és nemzetközi képzési lehetőségek
  • Konstruktív, barátságos munkahelyi légkör
  • Versenyképes jövedelem
  • Családbarát munkahely
  • Részleges otthoni munkavégzés lehetősége

  • Fényképes, szakmai önéletrajz (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 1456
Pozíció pontos megnevezés: statisztikai elemző / vezető statisztikai elemző (FSF)
Jelentkezési határidő: 2024.08.04.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: statisztikai elemző / vezető statisztikai elemző (FSF)