SAP ALKALMAZÁSGAZDA

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Informatikai igazgatóság területén SAP ALKALMAZÁSGAZDA feladat ellátására határozatlan időtartamra.

Főbb feladatok

  • Az MNB vállalat irányítási rendszerének - SAP és ahhoz kapcsolódó alkalmazások – alkalmazás-felügyelete teljes munkaidőben, nyújtott műszakos munkarendben.
  • A felelősségi körébe utalt részterület működtetése, folyamatos fejlesztése, eljárásrendek karbantartása, és adminisztratív teendők ellátása az SAP és az ahhoz kapcsolódó banki alkalmazások területén.
  • Folyamatosan koordinálja, megszervezi és végrehajtja a felügyelete alá tartozó rendszerekkel kapcsolatos alkalmazásfelügyeleti feladatokat, ellenőrzi a végrehajtott tevékenységeket.
  • Folyamatos, aktív kapcsolatot tart az alkalmazások felhasználói felelőseivel, felhasználóival, ellátja a felügyelete alá tartozó rendszerek informatikai-szakmai képviseletét a módosítások teljes körű megalapozása érdekében.
  • A felügyelete alá tartozó alkalmazásokkal kapcsolatban megfogalmazott módosítási igények alapján részt vesz a szükséges változások tervezésében és végrehajtásában.
  • Megtervezi és kialakítja a felhasználói profilokat, részt vesz azok karbantartásában, nyilvántartásban, részt vesz a felhasználói jogosultsági igények kezelésében és a felhasználók újraaktiválásban az üzemeltetés folytonossága érdekében.
  • Részt vesz a felügyelete alátartozó alkalmazások tesztkörnyezetben való telepítésében, valamint megszervezi és végrehajtja a tesztelést az illetékes felhasználók bevonásával.
  • Felügyeletet és támogatást biztosít a külső fejlesztő által végrehajtott hibakeresés és hibajavítás valamint verzióváltás során a rendszerkövetés folyamatossága és a rendszer stabilitás biztosítása érdekében.
  • Koordinálja, végrehajtja és támogatja az informatikai üzletmenet-folytonossági tervek aktualizálását és végrehajtását a folyamatos üzemeltetés biztosítása érdekében.
  • Kezdeményezi és aktív módon részt vesz a felelősségi körbe tartozó üzemeltetési dokumentumok rendszerének (informatikai tudástár) kialakításában és azok naprakészen tartásában.
  • Folyamatosan figyeli és koordinálja a felügyelete alá tartozó alkalmazások és a többi rendszer közötti működési kapcsolatokat, feltárja, dokumentálja az interfészeken előforduló problémákat, és intézkedik a rendszerek közötti integritás helyreállítása érdekében.
  • Közreműködik az informatikai projektekben, a követelményspecifikációk kidolgozásában.
  • Szakmai véleményt ad a munkaterületéhez kapcsolódó anyagokhoz, igény esetén részt vesz azok kidolgozásában az üzemeltetés szempontjainak érvényre juttatása érdekében.
  • Közreműködik az informatikai auditokban, végrehajtja az audit megállapításokban foglalt tevékenységeket.
  • Az alkalmazás-verzió támogatási ciklusok folyamatos figyelemmel kísérésével kezdeményezi a felügyelete alá tartozó alkalmazások verzióváltását.
  • Javaslatot tesz az illetékességébe tartozó alkalmazások informatikai biztonsági, rendelkezésre állási és működési paramétereinek optimális beállítására.
  • Kezdeményezi a felelőségi körébe tartozó alkalmazások új verzióinak könyvtárasítását és az ezt követő változáskezelési folyamatot valamint az üzembehelyezést.
  • Javaslatot tesz a munkájához szükséges szakmai továbbképzésekre, részt vesz a Bank által biztosított tanfolyamokon, előadásokon szakmai felkészültségének folyamatos szintén tartása és kompetenciáinak folyamatos javítása érdekében.

Munkakör betöltésének feltételei

  • felsőfokú szakirányú (műszaki, informatikai) végzettség;
  • legalább 2 éves SAP üzemeltetési területen szerzett tapasztalat;
  • az SAP legalább 6.0 kiadás általános és modulok közötti kapcsolatok ismerete;
  • legalább két SAP modul ismerete, előnyt jelent a HR, BC, FI, CO, SL, MM, SD modulok ismerete;
  • jogosultsági és transzport rendszerek ismerete;
  • az irodai környezetben szokásos informatikai eszközök ismerete (Microsoft Office);
  • önálló, felelősségteljes munkavégzés, nagy terhelhetőség;
  • rendszerezett, jól dokumentált munkavégzés;
  • magabiztos munkaszervezési, jó együttműködési, problémamegoldó és érdekérvényesítő képesség;
  • párhuzamosan futó nagy mennyiségű feladat hatékony kezelése;
  • jó kommunikációs képesség.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • SAP HANA ismeret;
  • banki, statisztikai, bankfelügyeleti informatikai rendszerek bevezetésében vagy működtetésében szerzett tapasztalat, illetve ilyen rendszerek ismerete;
  • informatikai fejlesztési projektekben szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk

  • Szakmai fejlődési lehetőség;
  • változatos munkavégzés, kihívást jelentő feladatok;
  • versenyképes juttatási csomag.

  • Pályázati anyag: motivációs levél és fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021.01.31. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 985
Pozíció pontos megnevezés: SAP ALKALMAZÁSGAZDA
Jelentkezési határidő: 2021.01.31.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: SAP ALKALMAZÁSGAZDA