PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Prudenciális modellezési és IT felügyeleti igazgatóság Prudenciális modellezési főosztályán PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ munkakör betöltésére. A Prudenciális modellezési főosztály pénzügyi modellező / vezető modellező munkatársat keres, kezdetben 2025. szeptember 1-ig tartó határozott idejű szerződéssel. A Felügyelet ezen kvantitatív területe foglalkozik az úgynevezett ICAAP felülvizsgálatok keretében a hazai bankok második pilléres tőkeelvárásainak meghatározásával, valamint a tőkemegfelelésük különböző makrogazdasági szcenáriók mentén történő előrejelzésével, stresszelésével. A főosztály felsővezetői kérésekre elemzéseket készít a bankok kockázataival, tőkehelyzetével kapcsolatban, a szektor összes releváns szereplőjére vonatkozóan, a különböző bankokat összehasonlítva. A főosztályon belül a Modellvalidáció és ICAAP osztály elsősorban hitelkockázati és működési kockázati kérdésekkel, az ICAAP felülvizsgálatok szervezésével és vezetésével, valamint a bankok által a Felügyeletnek engedélyezésre beadott modellek validációjával foglalkozik. A napi munkavégzés során aktívan dolgoznak együtt több MNB-n belüli társterülettel és külföldi társfelügyeletekkel is.

Főbb feladatok

  • Részvétel a banki tőkeszükségletet meghatározó ICAAP felülvizsgálatokban, elősorban a hitelezési és működési kockázatok tekintetében;
  • közreműködés a hitelintézetek hitelezési és működési kockázati tőkeszámítási modelljeinek rekonstruálásában és challenge-elésében, javíttatásában. Továbbfejlesztési javaslatok és előírások megfogalmazása;
  • nagy adatbázisok elemzése statisztikai és ökonometriai módszerekkel, bankok összehasonlítása, elemzése;
  • részvétel hazai és nemzetközi bankcsoportok modellvalidációjában;
  • részvétel felügyeleti benchmark modellek és módszertanok fejlesztésében;
  • a hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és publikálása;
  • a jegybanki vezetők írásbeli és szóbeli tájékoztatása;
  • az MNB képviselete az Európai Bankhatóság (EBA) munkacsoportjaiban és társfelügyeletekkel (pl: Európai Központi Bank) történő egyeztetéseken;
  • közreműködés az MNB szakmai hírnevét, elismertségét erősítő szakmai anyagok készítésében.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Szakirányú felsőfokú végzettség (aktuárius, közgazdász, matematikus, fizikus végzettség előnyt jelent);
  • legalább 1-4 éves pénzügyi szakmai tapasztalat (lehetőség szerint bankszakmai, kockázatkezelési területen); vezető modellező esetén legalább 5 év tapasztalat;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • jó analitikus készség, elemző és logikus gondolkodás, szintetizálási képesség;
  • fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven;
  • precizitás, szoros határidők tartása;
  • magas szintű MS Office (Word, Excel, PowerPoint) ismeretek;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Pénzügyi intézmény kockázatkezelési/modellezési területén szerzett többéves szakmai gyakorlat;
  • a banki kockázatkezelési szabályozás és tőkekövetelmény-számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek az ismerete;
  • ökonometriai programcsomagok, adattárház használatában szerzett gyakorlat;
  • SAS, SQL, R felhasználó szintű ismerete;
  • MBA, CFA, releváns területen szerzett PhD fokozat.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem és juttatási csomag;
  • barátságos és motivált csapat és vezetők;
  • hibrid munkavégzés;
  • mentorálás a gyors beilleszkedés érdekében;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • hazai és külföldi képzéseken, konferenciákon való részvételi lehetőség.

  • Pályázati anyag: fényképes szakmai önéletrajz, motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2024.05.26. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 1401
Pozíció pontos megnevezés: PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozott
Jelentkezési határidő: 2024.05.26.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: PÉNZÜGYI MODELLEZŐ/VEZETŐ MODELLEZŐ