KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ munkakör betöltésére a Nemzetközi monetáris politikai és gazdaságtudományi ismeretterjesztési igazgatóság, Nemzetközi monetáris politikai főosztályon.

Főbb feladatok

  • A nemzetközi monetáris politikai trendek és az azokat meghatározó döntések nyomon követése, az európai és egyéb gazdaságpolitikai fórumokon felmerülő aktuális monetáris politikai témák, illetve legjobb nemzetközi gyakorlatok figyelemmel kísérése, feljegyzések, javaslatok készítése;
  • A Bank felsővezetésének tájékoztatása a monetáris politikát meghatározó legfőbb nemzetközi trendekről, valamint közreműködés a hazai monetáris politikai döntések előkészítésében;
  • Részvétel az Inflációs jelentés című kiadvány, illetve egyéb kiadványok készítésében és az előrejelzési folyamatban;
  • Elemzések, tanulmányok készítése, valamint kvantitatív kutatásokban való részvétel a nemzetközi monetáris politika vitele szempontjából releváns témákban. Közreműködés az MNB álláspontjának kialakítására vonatkozó szakmai anyagok készítésében.
  • A Bank képviselete nemzetközi monetáris politikai szakmai rendezvényeken, konferenciákon.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség;
  • Legalább középszintű, aktív angol nyelvtudás;
  • Legalább 3 év szakmai tapasztalat;
  • Alapos makroökonómiai és statisztikai ismeretek;
  • Érdeklődés makrogazdasági és gazdaságpolitikai kérdések iránt;
  • Jó analitikus készség, stratégiai szemlélet és pragmatikus gondolkodás;
  • Magas problémamegoldó készség;
  • Fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven;
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Felsőfokú, aktív angol nyelvtudás;
  • Ökonometriai ismeretek, Eviews, Matlab programcsomagok ismerete;
  • Elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk írásában szerzett tapasztalat (ezen tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni);
  • Nemzetközi közgazdasági Master képzés, folyamatban lévő vagy megszerzett Ph.D. fokozat.

Amit ajánlunk

  • Családbarát Munkahely;
  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • Szakmai fejlődési, publikálási lehetőség;
  • Hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel;
  • Inspiráló, támogató csapat, barátságos légkör;
  • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem.

  • Pályázati anyag: motivációs levél és magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. augusztus 19. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 1093
Pozíció pontos megnevezés: KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ
Jelentkezési határidő: 2021.08.19.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ