JUNIOR FELÜGYELŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Hitelintézeti felügyeleti igazgatóság, Hitelintézeti felügyeleti főosztályán JUNIOR FELÜGYELŐ munkakör betöltésére.

Főbb feladatok

  • A felügyelt bankcsoport stratégiájának, pénzügyi terveinek, kockázati profiljának folyamatos nyomon követése, javaslattétel a feltárt kockázatok kezelésére.
  • A felügyelt intézmény jogszabályoknak megfelelő és prudens működésének biztosítása, hozzájárulás a jó gyakorlatok terjedéséhez.
  • Részvétel a felügyelt intézmény helyszíni vizsgálataiban.
  • Részvétel a magyar bankrendszer működésére vonatkozó jogszabályok és MNB ajánlások kidolgozásában.
  • Részvétel a bankcsoportok felügyelési programjának kialakításában és végrehajtásában.
  • Rendszeres kapcsolattartás az Európai Központi Bankkal, az Európai Bankhatósággal (EBA) és a külföldi felügyeletekkel, felügyeleti kollégiumokban való részvétel.
  • Magyar és nemzetközi szabályozási standardok, normák nyomon követése, együttműködés az EBA-val kockázatértékelésre és –kezelésre irányuló kérdésekben.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú pénzügyi/közgazdasági végzettség (Msc);
  • tárgyalási szintű aktív angol nyelvtudás szóban és írásban;
  • MS Office programok magas szintű felhasználó szintű ismerete;
  • képesség az önálló munkavégzésre;
  • komplex, kritikai látásmód, objektív véleményalkotási készség;
  • fejlett szóbeli és írásbeli kommunikációs készség.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A betölteni kívánt munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Kereskedelmi banki tapasztalat, azon belül is lakossági és/vagy vállalati hitelezési, behajtási területen szerzett tapasztalat.
  • Kockázatellenőrzési, ICAAP, kontrolling, adatvagyon gazdálkodásért felelős területen szerzett tapasztalat.
  • Pénzügyi auditokban szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • versenyképes jövedelem;
  • dinamikus csapat;
  • szakmai kihívások, fejlődési lehetőségek.

  • Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2020.01.31. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 870
Pozíció pontos megnevezés: JUNIOR FELÜGYELŐ
Napi munkaidő: Teljes munkaidőben
Jelentkezési határidő: 2020.01.31.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: JUNIOR FELÜGYELŐ