junior elemző / elemző (MPP)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatóság, Monetáris stratégiai főosztályán junior elemző/elemző munkakör betöltésére. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatósága elemző, döntés-előkészítő munkát végez a monetáris politikai döntésekkel, a nemzetközi és hazai pénz- és tőkepiaci folyamatokkal, a makrogazdaság finanszírozási folyamataival, fenntarthatósággal kapcsolatban. Az új munkatárs az igazgatóság Monetáris stratégiai főosztályának tevékenységébe kapcsolódik be, amely többek között közreműködik az MNB monetáris politikai döntéseinek megalapozásához szükséges közgazdasági elemzések és kutatások elvégzésében, a jegybanki monetáris politikát irányító testület és a jegybank felső vezetése részére döntés-előkészítő anyagok, javaslatok, illetve a monetáris politika vitelét támogató stratégiai elemzések kidolgozásában.

Főbb feladatok

  • Kamatdöntéseket előkészítő anyagok készítése a Monetáris Tanács részére;
  • Háttérelemzések készítése döntés-előkészítő anyagok megalapozásához;
  • Monetáris politikai döntések hivatalos kommunikációjának összeállítása;
  • Az MNB Inflációs jelentés c. kiadványának elkészítésében való részvétel;
  • Részvétel a monetáris politikai stratégiával kapcsolatos alkalmazott kutatási projektekben;
  • Jegybanki vezetők rendszeres tájékoztatása.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdasági egyetemi végzettség vagy utolsó éves egyetemi hallgató státusz;
  • Makroökonómiai és pénzpiaci érdeklődés;
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • Jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • Középfokú szakmai angol nyelvtudás;
  • Fejlett írás- és prezentációs készség magyar és angol nyelven;
  • Haladó szintű számítógépes ismeretek (MS Outlook, Word, Excel és PowerPoint).
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Pénzügyi vagy gazdaságelemzési területen szerzett releváns szakmai tapasztalat;
  • Elemzés, tanulmány, gazdasági cikk és más publikáció írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni);
  • Ökonometriai programcsomagok használatában szerzett gyakorlat;
  • Adatbáziskezelési és SQL programozási ismeret;
  • Nemzetközi közgazdasági Master képzés, folyamatban lévő vagy megszerzett Ph.D. fokozat.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • Szakmai fejlődési és publikálási lehetőség
  • Hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel;
  • Versenyképes jövedelem;
  • Barátságos légkör.

  • Pályázati anyag: motivációs levél és fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2020.11.01. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 976
Pozíció pontos megnevezés: junior elemző / elemző (MPP)
Jelentkezési határidő: 2020.11.01.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: junior elemző / elemző (MPP)