JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatóság, Piaci elemzések főosztályán JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ munkakör betöltésére. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatósága elemző, döntés-előkészítő munkát végez a monetáris politikai döntésekkel, a nemzetközi és hazai pénz- és tőkepiaci folyamatokkal, a makrogazdaság finanszírozási folyamataival, fenntarthatósággal kapcsolatban. Az új munkatárs az igazgatóság Piaci elemzések főosztályának tevékenységébe kapcsolódik be, mely többek között elemzi a pénzügyi piaci folyamatokat és a monetáris politikai döntések piaci fogadtatását, illetve alkalmazott piaci kutatásokat végez.

Főbb feladatok

  • a Monetáris Tanács és az MNB vezetőinek tájékoztatása a hazai, nemzetközi pénzügyi piaci folyama-tok alakulásáról
  • a hazai pénzügyi piacok működésének, keresleti-kínálati tényezőinek, likviditásának elemzése;
  • a devizaárfolyam és a hozamok alakulását befolyásoló tényezők elemzése;
  • a monetáris politikai döntéseket előkészítő információs rendszer fejlesztése;
  • az MNB Infláció jelentés c. kiadványának készítésében való részvétel
  • alkalmazott piaci kutatások végzése a pénz- és tőkepiacok területén;
  • a jegybanki partnerekkel való folyamatos kapcsolattartás, szakmai véleménycsere.

Munkakör betöltésének feltételei

  • közgazdasági egyetemi végzettség;
  • pénzügyi piaci, illetve makropénzügyi képzettség és érdeklődés;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Visual Basic és SQL programozási ismeret
  • piaci adatszolgáltatói rendszerek ismerete (Reuters, Bloomberg, Datastream)
  • CFA programban való részvétel, vagy annak teljesítése
  • ökonometriai ismeretek
  • elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk, stb. írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevé-kenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit ajánlunk

  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • szakmai fejlődési és publikálási lehetőség
  • hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel;
  • versenyképes jövedelem;
  • barátságos légkör.
  • Családbarát munkahely.

  • Pályázati anyag: motivációs levél és magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen elő-életet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. december 10. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK

Állás adatai

Állás azonosító: 1146
Pozíció pontos megnevezés: JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ
Jelentkezési határidő: 2021.12.10.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ / KÖZGAZDASÁGI ELEMZŐ