JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ

A Magyar Nemzeti Bank Közgazdasági előrejelzés és elemzés igazgatóság, Közgazdasági modellezési főosztály pályázatot hirdet JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ munkakör betöltésére, határozatlan időtartamra

Főbb feladatok

  • Közreműködés az MNB monetáris politikai döntéseinek megalapozásához szükséges közgazdasági elemzések elvégzésben, a jegybanki monetáris politikát irányító testület és a jegybank felsővezetése részére döntéselőkészítő anyagok, javaslatok kidolgozásában, a monetáris politika vitelét támogató jelzőszámok, előrejelzések kidolgozásában adott részterület(ek)re vonatkozóan. Az új munkatárs az Igazgatóság Közgazdasági modellezési főosztályának tevékenységébe kapcsolódik be, mely során részt vesz a makrogazdasági témájú önálló elemzési, kutatási projektekben.
  • Részletesen:
  • Részvétel az MNB monetáris politikai előrejelző modelljeinek működtetésében és fejlesztésében
  • Előrejelzések készítése az MNB monetáris politikai előrejelző modelljeivel
  • Makrogazdasági és mikroökonómiai témájú önálló elemzési, kutatási projektekben való részvétel
  • Kutatási eredmények publikálása jegybanki kiadványokban
  • Részvétel hazai és nemzetközi konferenciákon

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott, önálló elemzésekre való alkalmasság
  • Jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás
  • magas fokú angol nyelvű írás- és előadókészség
  • kezdeményezőkészség és magas szintű együttműködési készség
  • Haladó szintű számítógépes ismeretek (MS Outlook, Word,Excel, PowerPoint)
  • Precizitás, proaktív hozzáállás
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Jártasság elméleti és empirikus közgazdasági modellek alkalmazásában és fejlesztésében,
  • Matlab, Eviews, Stata programcsomagok ismerete,
  • Elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk, stb. írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni).

Amit ajánlunk

  • Családbarát Munkahely
  • felelősségteljes, változatos munkakör
  • komoly szakmai kihívások
  • banki szektorban versenyképes jövedelem
  • szakmai fejlődési lehetőség
  • publikálási lehetőség.

  • • Fényképes, magyar nyelvű szakmai önéletrajz és motivációs levél (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2022. június 25. napjáig az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 1272
Pozíció pontos megnevezés: JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ
Jelentkezési határidő: 2022.06.25.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ