JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatóság, Makrofinanszírozás és külső egyensúly főosztályán JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ munkakör betöltésére. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris politika és pénzpiaci elemzés igazgatósága elemző, döntés-előkészítő munkát végez a monetáris politikai döntésekkel, a nemzetközi és hazai pénz- és tőkepiaci folyama-tokkal, a makrogazdaság finanszírozási folyamataival, fenntarthatósággal kapcsolatban. Az új munkatárs az igazgatóság Makrofinanszírozás és külső egyensúly főosztályának tevékenységébe kapcsolódik be, mely töb-bek között a külső sérülékenységgel, fizetési mérleggel, illetve annak finanszírozásával, az egyes szektorok megtakarításának alakulásával kapcsolatos folyamatokat elemzi, valamint a fenti témák megfelelő mélységű vizsgálatához szükséges kutatásokat végez.

Főbb feladatok

  • az MNB Fizetési mérleg jelentés c. kiadványának elkészítésében való részvétel;
  • az MNB Inflációs jelentés c. kiadványának elkészítésében való részvétel;
  • az MNB vezetőinek tájékoztatása a fizetési mérleg folyamatokról és az egyes szektorok pénzügyi meg-takarításáról;
  • a külső sérülékenység és a pénzügyi megtakarítás folyamatainak elemzése;
  • a jegybanki mérleg alakulásának vizsgálata és előrejelzése;
  • az ország külső adósság-alakulásának szoros nyomon követése;
  • alkalmazott kutatások végzése a kapcsolódó területeken.

Munkakör betöltésének feltételei

  • közgazdasági egyetemi végzettség vagy utolsó éves egyetemi hallgató státusz;
  • makropénzügyi érdeklődés;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • középfokú szakmai, aktív angol nyelvtudás;
  • fejlett írás- és előadókészség;
  • haladó szintű számítógépes ismeretek (MS Outlook, Word, Excel és PowerPoint.
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • pénzügyi, számviteli vagy gazdaságelemzési területen szerzett releváns szakmai tapasztalat;
  • elemzés, tanulmány, gazdasági cikk és más publikáció írásában szerzett tapasztalat (ezen irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni);
  • ökonometriai programcsomagok használatában szerzett gyakorlat;
  • magas fokú angol nyelvű írás- és prezentációs készség.

Amit ajánlunk

  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • szakmai fejlődési és publikálási lehetőség
  • hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel;
  • versenyképes jövedelem;
  • barátságos légkör.
  • Családbarát munkahely

  • Pályázati anyag: motivációs levél és magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen elő-életet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. december 10. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK

Állás adatai

Állás azonosító: 1145
Pozíció pontos megnevezés: JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ
Jelentkezési határidő: 2021.12.10.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: JUNIOR ELEMZŐ / ELEMZŐ