JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ munkakör betöltésére a Nemzetközi monetáris politikai és gazdaságtudományi ismeretterjesztési igazgatóság, Nemzetközi monetáris politikai főosztály szervezeti egységben.

Főbb feladatok

  • A nemzetközi monetáris politikai trendek és az azokat meghatározó döntések nyomon követése, az európai és egyéb gazdaságpolitikai fórumokon felmerülő aktuális monetáris politikai témák, illetve legjobb nemzetközi gyakorlatok figyelemmel kísérése;
  • A Bank felsővezetésének tájékoztatása a monetáris politikát meghatározó legfőbb nemzetközi trendekről, valamint közreműködés a hazai monetáris politikai döntések előkészítésében;
  • Részvétel az Inflációs jelentés című kiadvány, illetve egyéb kiadványok készítésében és az előrejelzési folyamatban;
  • Elemzések, tanulmányok készítése, valamint kvantitatív kutatásokban való részvétel a nemzetközi monetáris politika vitele szempontjából releváns témákban;
  • A Bank képviselete nemzetközi monetáris politikai szakmai rendezvényeken, konferenciákon.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Felsőfokú közgazdasági végzettség;
  • Legalább középszintű, aktív angol nyelvtudás;
  • Alapos makroökonómiai és statisztikai ismeretek;
  • Érdeklődés makrogazdasági és gazdaságpolitikai kérdések iránt;
  • Jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • Fejlett írás- és előadókészség magyar és angol nyelven;
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Banki vagy más pénzügyi, nemzetközi területen szerzett releváns szakmai tapasztalat;
  • Felsőfokú, aktív angol nyelvtudás;
  • Ökonometriai ismeretek, Eviews, Matlab programcsomagok ismerete;
  • Elemzés, publikáció, tanulmány, gazdasági cikk írásában szerzett tapasztalat (ez irányú tevékenységet kérjük az önéletrajzban részletezni);
  • Nemzetközi közgazdasági Master képzés, folyamatban lévő vagy megszerzett Ph.D. fokozat.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • Szakmai fejlődési, publikálási lehetőség;
  • Hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel;
  • Inspiráló, támogató csapat, barátságos légkör;
  • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem;
  • Családbarát munkahely.

  • Pályázati anyag: motivációs levél és magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.).
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. május 15. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 1034
Pozíció pontos megnevezés: JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ
Jelentkezési határidő: 2021.05.15.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: JUNIOR ELEMZŐ/ELEMZŐ