FELÜGYELŐ/VEZETŐ FELÜGYELŐ – HITELKOCKÁZATI SZAKÉRTŐ

A Magyar Nemzeti Bank a Hitelintézeti felügyeleti igazgatóság Hitelintézeti vizsgálati főosztályán pályázatot hirdet FELÜGYELŐ / VEZETŐ FELÜGYELŐ munkakör betöltésére, HITELKOCKÁZATI SZAKÉRTŐI feladatok ellátására.

Főbb feladatok

  • A pénzpiaci intézmények és intézménycsoportok prudenciális felügyelése tekintetében a leendő kollégánk:
  • folyamatosan figyelemmel követi és értékeli a felügyelt intézmények portfolió minőségének alakulását, követelés minősítési gyakorlatát, a megképzett értékvesztés szintek alakulását, annak módszertani változásait, szükség esetén javaslatokat tesz a felmerülő kockázatok kezelésére;
  • a Felügyelet által indított vizsgálatokban és a folyamatos felügyelés keretében ellenőrzi a vizsgált intézmények követelés minősítési gyakorlatát, az IFRS9 szabályainak megfelelő értékvesztés képzés módszertanát és annak megfelelősségét;
  • vezetői riportokat, összefoglaló értékeléseket készít a felügyelt intézmények portfolió minőségének értékeléséről;
  • részt vesz a felügyeleti és nemzetközi szakmai szervezetek munkájában;
  • részt vesz a hazai és nemzetközi jogszabályok és a felügyeleti szabályozó eszközök folyamatos fejlesztésében, kialakításában és értelmezésében.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdasági jellegű, elsősorban pénzügyi területen szerzett szakirányú egyetemi/főiskolai végzettség (Bsc/Msc);
  • legalább kétéves szakmai tapasztalat felügyelő, hároméves szakmai tapasztalat vezető felügyelő esetében (elsősorban eszközminőség értékelés, számvitel, vállalati hitelezés, vállalati követeléskezelés, átstrukturálás témakörökben);
  • magabiztos szakmai angolnyelv-ismeret szóban és írásban;
  • irodai számítógépes alkalmazások (Word, Excel és PowerPoint) haladó szintű ismerete;
  • jó analitikus készség, rendszerszemléletű gondolkodás;
  • szoros határidők melletti önálló és precíz munkavégzés;
  • 3 hónapnál nem régebbi, bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Vonatkozó hazai és nemzetközi szakmai jogszabályok alapos ismerete;
  • hitelintézeti vagy könyvvizsgáló cégnél szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk

  • Változatos feladatkör, szakmai kihívások;
  • szakmai fejlődési lehetőség;
  • nemzetközi munkatapasztalatok;
  • versenyképes fizetés;
  • barátságos légkör;
  • heti 2 nap otthoni munkavégzés lehetősége.

  • Magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz és motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2024.10.31. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 1491
Pozíció pontos megnevezés: FELÜGYELŐ/VEZETŐ FELÜGYELŐ – HITELKOCKÁZATI SZAKÉRTŐ
Jelentkezési határidő: 2024.10.31.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: FELÜGYELŐ/VEZETŐ FELÜGYELŐ – HITELKOCKÁZATI SZAKÉRTŐ