ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ/VEZETŐ ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ

A Magyar Nemzeti Bank Tőkepiaci jogérvényesítési és kibocsátási engedélyezési főosztálya ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ/VEZETŐ ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ munkatársat keres, határozott időtartamra.

Főbb feladatok

  • A Tőkepiaci kibocsátási engedélyezési szakterület feladatkörébe tartozó eljárásokban ügyintézőként történő közreműködés, különös tekintettel az értékpapírok szabályozott piacra történő bevezetésével, illetve nyilvános ajánlattételéhez készült tájékoztató jóváhagyásával, befektetési alapok nyilvántartásba vételével, illetve törlésével, befektetési alapok forgalomba hozatalával, egyesülésével, átalakulásával és kezelési szabályzat módosításával, értékpapírok nyomdai úton történő előállításával, valamint nyilvános vételi ajánlatok jóváhagyásával kapcsolatos eljárásokra kiterjedően;
  • állásfoglalások tervezetének előkészítése;
  • tőkepiaci európai uniós és magyar jogszabályok változásának folyamatos nyomon követése;
  • szabályozási, jogalkotási véleményezési feladatokban való közreműködés.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Jogi egyetemi végzettség;
  • 2-5 év szakmai tapasztalat;
  • felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások) ismerete;
  • kimagasló precizitás és megbízhatóság;
  • magas szintű pénzügyi tudatosság és gondolkodásmód;
  • eredményorientáció és önfejlesztés;
  • legalább középfokú szintű angolnyelv-tudás;
  • jó kommunikációs készség;
  • jó együttműködési készség;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Jogi szakvizsga;
  • tárgyalóképes angolnyelv-tudás;
  • releváns szakjogászi végzettség vagy tőzsdei szakvizsga;
  • jogász-közgazdász vagy közgazdasági végzettség;
  • pénzügyi jogi, közigazgatási jogi, polgári jogi, európai uniós jogi, illetve tőkepiaci területen szerzett gyakorlat.

  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munka;
  • szakmai fejlődési lehetőség, képzési lehetőségek;
  • változatos munkavégzés, támogató munkakörnyezet;
  • hibrid munkavégzés;
  • versenyképes jövedelem;
  • béren kívüli juttatás;
  • korszerű irodai infrastruktúra.

  • Pályázati anyag: fényképes szakmai önéletrajz, motivációs levél. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2024.09.13. napjáig a Magyar Nemzeti Bank karrier oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 1481
Pozíció pontos megnevezés: ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ/VEZETŐ ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ
Munkavégzés helye: Budapest
Munkaszerződés típusa: Határozott
Jelentkezési határidő: 2024.09.13.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ/VEZETŐ ENGEDÉLYEZÉSI SZAKÉRTŐ