elemző / közgazdasági elemző / vezető közgazdasági elemző (PRE MPE)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóság, Makroprudenciális elemzés főosztályán elemző / közgazdasági elemző / vezető közgazdasági elemző munkakörök betöltésére.

Főbb feladatok

  • A hazai bankrendszer tőkemegfelelésének, jövedelmezőségének elemzése;
  • Elemzések, döntés-előkészítő anyagok készítése a pénzügyi szektorra vonatkozó; rendszerkockázat szempontjából kiemelt fontosságú kérdésekről a Pénzügyi Stabilitási Tanács és Monetáris Tanács részére;
  • Tájékoztatók, prezentációk készítése az MNB elnöke, alelnökei, a Monetáris Tanács és a Pénzügyi Tanács tagjai számára;
  • Közreműködés egyéb elemzési, kutatási projektekben, az MNB területhez kapcsolódó kiadványainak (kiemelten a Pénzügyi stabilitási jelentés) készítésében, nemzetközi munkacsoportokban.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Közgazdasági egyetemi végzettség;
  • A bankszámvitel (IFRS) és bankszabályozás (CRR, CRD) területén szerzett tapasztalat;
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás;
  • Magas szintű angol nyelvismeret;
  • Proaktív szemlélet és jó együttműködési készség;
  • Érdeklődés és motiváció a szakmai fejlődésre.
  • Kiemelkedő precizitás (rövid határidők mellett is);
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Kereskedelmi banki területen, vagy tanácsadó cégnél, könyvvizsgálónál szerzett tapasztalat;
  • Megkezdett vagy befejezett Phd, illetve külföldi egyetemen szerzett mesterfokozat;
  • Publikációk, tanulmányok, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk

  • versenyképes bérezés;
  • felelősségteljes munkakör, makrogazdasági szinten is jelentős hatással járó projektekben való részvétel;
  • dinamikus, barátságos csapat;
  • rugalmas munkaidő és home office lehetőség;
  • szakmai és személyes fejlődés támogatása (folyamatos hazai és nemzetközi képzések);
  • családbarát munkahely;
  • kapcsolatépítési lehetőségek.

  • Pályázati anyag: fényképes, szakmai önéletrajz és motivációs levél magyar nyelven. (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2023. február 28. napjáig az MNB internet oldalán (https://toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével

Állás adatai

Állás azonosító: 1349
Pozíció pontos megnevezés: elemző / közgazdasági elemző / vezető közgazdasági elemző (PRE MPE)
Jelentkezési határidő: 2023.02.28.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: elemző / közgazdasági elemző / vezető közgazdasági elemző (PRE MPE)