BEFEKTETÉSI ADMINISZTRÁCIÓS REFERENS

Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Pénz- és devizapiac Igazgatóság területén BEFEKTETÉSI ADMINISZTRÁCIÓS REFERENS munkakör betöltésére. A Pénz-, és devizapiac igazgatóság alapvető feladata az MNB monetáris politikai célú műveleteinek végrehajtása, az ország devizatartalékainak kezelése, illetve a hivatalos devizaárfolyamok jegyzése. Az igazgatóság egy kiemelkedő egyedülálló szakmai fejlődési potenciállal rendelkező pozícióra keres karrierje elején lévő munkatársat, akinek feladata elsősorban a devizatartalék befektetésének, a portfóliókezelők munkájának támogatása.

Főbb feladatok

  • Az MNB portfoliójában lévő értékpapírokkal és derivatív ügyletekkel kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátása.
  • Az értékpapírokkal kapcsolatos pénzforgalom ellenőrzése, elszámolása, rekonsziliálása.
  • Adónyomtatványokkal kapcsolatos teendők ellátása, valamint az értékpapírok adózására vonatkozó szabályok követése.
  • A Kondor pozícióvezető rendszer törzsadatainak karbantartása.
  • Folyamatos szakmai kapcsolattartás nemzetközi elszámoló házakkal. Az elszámoló házak működésével kapcsolatos nemzetközi trendek követése.
  • A működést érintő külső és belső levelezés, kommunikáció bonyolítása.
  • Az MNB hivatalos devizaárfolyamainak jegyzésében és közzétételében való közreműködés.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Gazdasági felsőfokú végzettség;
  • a deviza-, pénz-, és tőkepiaci termékek, ügylettípusok ismerete;
  • felsőfokú angol nyelvtudás, annak aktív használata írásban és szóban;
  • felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások) ismerete;
  • önállóság, magas szintű problémamegoldó képesség;
  • monotónia és stressz tűrés;
  • precizitás, koncentrálóképesség, megbízhatóság és kiegyensúlyozottság;
  • jó kommunikációs készség.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Deviza-, és értékpapír elszámolásban szerzett 2-3 éves gyakorlati tapasztalat;
  • ACI Operations Certificate;
  • Investment Foundations Program.

Amit ajánlunk

  • Felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem;
  • széleskörű ismeretszerzés a befektetési tevékenységek támogatása területén;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • barátságos légkör.

Ami a pályázathoz szükséges

  • Fényképes, szakmai önéletrajz, motivációs levél.
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2017. július 30. napjáig az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével; a Személyügyekért felelős ügyvezető igazgató részére történő benyújtással; illetve a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel. E-mail küldése esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: „Befektetési adminisztrációs referens”.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.

Állás adatai

Állás azonosító: 565
Pozíció pontos megnevezés: BEFEKTETÉSI ADMINISZTRÁCIÓS REFERENS
Munkavégzés helye: Budapest
Szakterület: Pénz- és devizapiac igazgatóság
Jelentkezési határidő: 2017.07.30.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: BEFEKTETÉSI ADMINISZTRÁCIÓS REFERENS