ALKALMAZÁSGAZDA SAP/SWIFT-VIBER/Kondor/és egyéb banki rendszerek

A MAGYAR NEMZETI BANK Informatikai igazgatósága ALKALMAZÁSGAZDA munkatársakat keres SAP/SWIFT-VIBER/Kondor/és egyéb banki rendszerek támogatására

Főbb feladatok

  • A felügyelete alá tartozó alkalmazások üzemszerű működésének zökkenőmentes biztosítása és a működési minőség folyamatos fenntartása, dokumentálása.
  • Koordinálja, megszervezi és végrehajtja az adott rendszerekkel kapcsolatos alkalmazásfelügyeleti feladatokat, ellenőrzi a végrehajtott tevékenységeket.
  • Az érintett alkalmazásokkal kapcsolatban megfogalmazott módosítási igények alapján részt vesz a szükséges változtatások tervezésében és végrehajtásában.
  • Aktív kapcsolatot tart az alkalmazások felhasználói felelőseivel, felhasználóival, ellátja a felügyelete alá tartozó rendszerek informatikai szakmai képviseletét.
  • Fejlesztési igények esetén véleményezi és javaslataival segíti a megvalósíthatósági tervek elkészítését.
  • Közreműködik az üzleti esettanulmányok és ajánlati kiírások elkészítésében, elbírálási szempontok kialakításában.
  • A megvalósítási döntést követően véleményezi a részletes rendszer- és folyamatterveket.
  • Kapcsolatot tart a fejlesztőkkel az implementáció nyomon követése érdekében.
  • Részt vesz az alkalmazásokat érintő beszerzési- és gazdálkodási folyamatokban, illetve informatikai projektekben, követelményspecifikációk kidolgozásában.
  • Feladata a felhasználói profilok, csoportok megtervezése, kialakítása, részt vesz azok karbantartásában, nyilvántartásában, a felhasználói jogosultsági igények kezelésében.
  • Az alkalmazásverzió támogatási ciklusokat folyamatosan figyelemmel kíséri, a verzióváltásokat kezdeményezi, valamint részt vesz azok tesztkörnyezetbe való telepítésében.
  • Megszervezi a tesztelést, részt vesz annak végrehajtásában az illetékes felhasználók bevonásával.
  • Felelős az üzemeltetésre kész alkalmazói rendszerek átvételéért és további üzemeltetéseiért.
  • Feladata a kapcsolódó alkalmazások közti együttműködés biztosítása, az interfészekben előforduló problémák feltárása, megoldása.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Szakirányú (műszaki, informatikai) felsőfokú végzettség;
  • számítástechnikai felhasználói szintű ismeretek;
  • középfokú angol nyelvtudás;
  • jó szervezési, és problémamegoldó képesség;
  • jó kommunikációs készség;
  • rendszerszemlélet, kezdeményezőkészség;
  • önálló, felelősségteljes munkavégzés, eredményorientáció;
  • együttműködési képesség, ügyfél-orientációs szemlélet;
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • Kizárólag az SAP alkalmazásgazdai pozíció esetén további elvárások:
  • legalább 2 éves SAP üzemeltetési területen szerzett tapasztalat;
  • az SAP legalább 6.0 kiadás általános és modulok közötti kapcsolatok ismerete;
  • legalább két SAP modul ismerete, előnyt jelent a HR, BC, FI, CO, SL, MM, SD modulok ismerete;
  • jogosultsági és transzport rendszerek ismerete.
  • A betölteni kívánt munkakörök nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartoznak.

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Swift/Viber üzemeltetési tapasztalat;
  • SAP HANA ismeret;
  • Kondor rendszer üzemeltetési és/vagy fejlesztési tapasztalat;
  • Sybase alapú adatbázis kezelési ismeretek;
  • banki, statisztikai, bankfelügyeleti informatikai rendszerek bevezetésében vagy működtetésében szerzett tapasztalat, illetve ilyen rendszerek ismerete;
  • informatikai fejlesztési projektekben szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk

  • Szakmai fejlődési lehetőség;
  • változatos munkavégzés, kihívást jelentő feladatok;
  • pozitív, alkotó, barátságos légkör;
  • versenyképes juttatási csomag.

  • Fényképes, szakmai önéletrajz (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. november 12. napjáig az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével.
  • PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Állás adatai

Állás azonosító: 1106
Pozíció pontos megnevezés: ALKALMAZÁSGAZDA SAP/SWIFT-VIBER/Kondor/és egyéb banki rendszerek
Jelentkezési határidő: 2021.11.12.
Ossza meg vagy mentse el a kedvencei közé ezt az állást: ALKALMAZÁSGAZDA SAP/SWIFT-VIBER/Kondor/és egyéb banki rendszerek